• The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Shoot the Moon Right Between the Eyes

  • Other Side of the Box

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • La Cartographe

    ★★★½

  • Spice It Up

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

  • The Perfection

    ½

  • Green Book

    ★★★

  • Firecrackers

  • Winners Bitch

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • 7A

    ★★

  • High Life

    ★★½

  • Her Smell

  • Halloween

    ★½

  • Widows

    ★½

  • Norman Norman

    ★★★★½

  • Teen Spirit

    ★½

  • Vox Lux

    ★½

  • Monrovia, Indiana

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★½

  • A Woman's Block

  • Roma

    ★★★

  • Hotel by the River

    ★★½

  • Titanium

  • Veslemøy's Song

  • Crazy Rich Asians

  • The Grand Bizarre

    ★★★½

  • Final Offer

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Feast of the Epiphany

    ★★

  • Two Plains & a Fancy

    ★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Loretta's Flowers

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Chained for Life

  • Burning

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Asako I & II

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • McQueen

    ★★

  • La Flor

    ★★★★★

  • Death Metal Grandma

    ★★★

  • Caroline

    ★★½

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★

  • Allen Anders: Live at the Comedy Castle (circa 1987)

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • Relaxer

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • The Water Slide

  • Black Mother

  • Mute

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Notes on an Appearance

    ★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Classical Period

  • An Elephant Sitting Still

    ★★½

  • Isle of Dogs