calvin2coolidge has logged 71 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
August Rush

August Rush

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Royal Wedding

Royal Wedding

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trouble with Angels

The Trouble with Angels

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunderstruck

Thunderstruck

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry