Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Your Christmas Or Mine?

    ★★

  • Strange World

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • The Sound of 007

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Pinocchio

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

  • Prey

    ★★★½

  • Rogue Agent

    ★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • My Love Affair with Marriage

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Choose or Die

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Moonfall

    ½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Aftermath

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★