Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Goldman Case

The Goldman Case

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pictures of Ghosts

Pictures of Ghosts

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thunder

Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Traces

Traces

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nature of Love

The Nature of Love

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Just the Two of Us

Just the Two of Us

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Earth Mama

Earth Mama

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Symphony

American Symphony

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monica

Monica

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Missing

The Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sweet Dreams

Sweet Dreams

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Erection of Toribio Bardelli

The Erection of Toribio Bardelli

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daughter of the Dragon

Daughter of the Dragon

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frybread Face and Me

Frybread Face and Me

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smugglers

Smugglers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Summer

Last Summer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memory

Memory

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mutt

Mutt

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rustin

Rustin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The New Boy

The New Boy

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Eternal Memory

The Eternal Memory

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pina

Pina

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Breaking Ice

The Breaking Ice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Foe

Foe

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jawan

Jawan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sly

Sly

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kokomo City

Kokomo City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry