Sort by

CalvinLaw has logged 40 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hidden Letters

Hidden Letters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amok

Amok

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Toll of the Sea

The Toll of the Sea

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emily

Emily

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Retrograde

Retrograde

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Safe Place

Safe Place

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Flight Home

Last Flight Home

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Exposure

Exposure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bruiser

Bruiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Territory

The Territory

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Road House

Road House

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Art & Krimes by Krimes

Art & Krimes by Krimes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry