Cameron J. has logged 279 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Furies

The Furies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carriers

Carriers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Dead End

Dead End

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clown

Clown

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry