Cameron J. has logged 35 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Evil in Us

The Evil in Us

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Evil

Little Evil

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry