Sort by

cameron j. has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
All Through the House

All Through the House

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★½
Edit this entry  
06
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Curtains

Curtains

1983
×
★★½
Edit this entry  
28
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Deep House

The Deep House

2021
×
★½
Edit this entry  
16
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Son

Son

2021
×
★★★★
Edit this entry