• They/Them

    ★½

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Moonshot

    ★★

  • We Feed People

    ★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Home Team

    ★★½

  • Hatching

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • All Madden

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Julia

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Cursed

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★½