Sort by
  • Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

    ★★★★

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★

  • Thanksgiving

    ★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • South Park: Joining the Panderverse

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • Shane Gillis: Beautiful Dogs

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Nate Bargatze: Hello World

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • You People

    ★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Spirited

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Significant Other

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Gilly and Keeves: The Special

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Fourth of July

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½