Sort by

Caroline has logged 330 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tchoupitoulas

Tchoupitoulas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Haywire

Haywire

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry