Sort by

Caroline has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Senso

Senso

1954
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild River

Wild River

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Tycoon

The Last Tycoon

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Laura

Laura

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nothing Sacred

Nothing Sacred

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Macao

Macao

1952
×
★★★
Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Track of the Cat

Track of the Cat

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hold Your Man

Hold Your Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reflections in a Golden Eye

Reflections in a Golden Eye

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry