• Prey

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Pam & Tommy

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Duel

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Long Toast

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Plumber

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½