Cameron has logged 18 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
RED 2

RED 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry