Sort by

Cameron has logged 238 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House

The House

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry