Sort by

Cameron has logged 28 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry