Sort by

Cameron has logged 17 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry