Cameron has logged 29 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Choke

Choke

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Conviction

Conviction

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry