Sort by

Cameron has logged 256 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry