Sort by

Cameron has logged 199 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry