Cam Perroni has logged 464 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
Edit this entry  
27
Breathe

Breathe

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★
Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
09
9/11

9/11

2017
×
Edit this entry  
08
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
★★½
Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
★★★
Edit this entry  
05
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry