Cam Perroni has logged 47 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jason X

Jason X

2001
×
Edit this entry  
28
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
Edit this entry  
18
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
05
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Edit this entry