Sort by

Cam Perroni has logged 418 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry