Sort by

Cam Perroni has logged 44 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★½
Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry