• Me and You and Everyone We Know

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★½

  • Metropolis

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The 400 Blows

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½