Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Creed III

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Disenchanted

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Heart Shot

  • Marry Me

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Nanny

    ★★★★

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½