• The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Hamilton

  • Hollywood

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mary Poppins Returns

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • I, Tonya

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

  • 13th

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Baby

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • Finding Dory

  • My Life as a Zucchini

  • The Love Witch

    ★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Room

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Ex Machina

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

  • The Fault in Our Stars

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

  • Her

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • The Bling Ring

  • The Great Gatsby

  • Les Misérables

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Pitch Perfect