• Jonas Brothers Family Roast

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • The Humans

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Shadows of Tomorrow

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Lésbica Enrustida

    ★★★★½

  • Febre 40º

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • You Can't Put Your Arms Around a Memory

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Invasão

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Cripta I

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Vander

    ★★★

  • Voltei!

    ★★½

  • Subterrânea

    ★★★★

  • Animais na Pista

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • The Edge of Theocracy

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Minha Bateria Está Fraca e Está Ficando Tarde

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Todas as Melodias

    ★★★½

  • War

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Subsolo

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½