camila has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cabeza de Vaca

Cabeza de Vaca

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Papicha

Papicha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Filhos de Macuinaíma

Filhos de Macuinaíma

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ganga Bruta

Ganga Bruta

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
The Deceased

The Deceased

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
21
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Space in Between: Marina Abramović and Brazil

The Space in Between: Marina Abramović and Brazil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unremember

Unremember

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Edit this entry