Sort by

cammots has logged 309 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Due Date

Due Date

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dangerous Lives of Altar Boys

The Dangerous Lives of Altar Boys

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Years

10 Years

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry