Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Dongala Mutha

Dongala Mutha

2011
×
Edit this entry  
03
The Lair

The Lair

2022
×
Edit this entry  
31
HIT: The First Case

HIT: The First Case

2020
×
Edit this entry  
29
War-Gods of the Deep

War-Gods of the Deep

1965
×
Edit this entry  
28
Zone 414

Zone 414

2021
×
Edit this entry  
28
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box

A Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box

1995
×
Edit this entry  
27
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
Edit this entry  
27
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
Edit this entry  
25
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fear

The Fear

1995
×
Edit this entry  
22
Wyvern

Wyvern

2009
×
Edit this entry  
21
Master

Master

2021
×
Read prior review Edit this entry  
20
Trimurti

Trimurti

1995
×
Read prior review Edit this entry  
19
Anukokunda Oka Roju

Anukokunda Oka Roju

2005
×
Edit this entry  
18
The Killer

The Killer

2006
×
Edit this entry  
17
Operation Cobra

Operation Cobra

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
Petta

Petta

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man Appears

The Invisible Man Appears

1949
×
Edit this entry  
13
Solace

Solace

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminal Exposure

Terminal Exposure

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tag-Along

The Tag-Along

2015
×
Edit this entry  
04
The Protector

The Protector

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twins

Twins

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
Edit this entry  
30
Burning Paradise

Burning Paradise

1994
×
Edit this entry  
29
Mindfield

Mindfield

1989
×
Edit this entry  
28
DSP

DSP

2022
×
Read prior review Edit this entry  
28
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read prior review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Read prior review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read prior review Edit this entry  
22
Yes Virginia, There Is a Santa Claus

Yes Virginia, There Is a Santa Claus

1991
×
Edit this entry  
22
Nutcracker Fantasy

Nutcracker Fantasy

1979
×
Edit this entry  
21
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
Edit this entry  
18
The Nutcracker Prince

The Nutcracker Prince

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
Read prior review Edit this entry  
18
Barbie: A Perfect Christmas

Barbie: A Perfect Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
Edit this entry  
17
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Edit this entry  
17
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Edit this entry  
16
The 12 Slays of Christmas

The 12 Slays of Christmas

2022
×
Edit this entry  
16
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
Edit this entry  
14
Christmas Matchmakers

Christmas Matchmakers

2019
×
Edit this entry  
12
Puppet Master vs Demonic Toys

Puppet Master vs Demonic Toys

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Every Day Is Christmas

Every Day Is Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry