sydney has logged 316 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
Edit this entry  
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
Read prior review Edit this entry  
30
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night at the Alamo

Last Night at the Alamo

1983
×
Edit this entry  
30
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
Edit this entry  
29
Ricochet

Ricochet

1991
×
Edit this entry  
28
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sabrina the Teenage Witch

Sabrina the Teenage Witch

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read prior review Edit this entry  
23
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
I'll Take You There

I'll Take You There

1999
×
Edit this entry  
19
Irresistible

Irresistible

2006
×
Edit this entry  
18
White Room

White Room

1990
×
Edit this entry  
18
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
Edit this entry  
17
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
Read prior review Edit this entry  
16
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil That Men Do

The Evil That Men Do

1984
×
Edit this entry  
14
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
Edit this entry  
14
In the Cut

In the Cut

2003
×
Edit this entry  
13
A Reflection of Fear

A Reflection of Fear

1973
×
Edit this entry  
10
Blue Black Permanent

Blue Black Permanent

1992
×
Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
Edit this entry  
08
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
Edit this entry  
07
Death Line

Death Line

1972
×
Edit this entry  
07
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Edit this entry  
05
Incoming

Incoming

2018
×
Edit this entry  
05
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
Edit this entry  
05
Half Light

Half Light

2006
×
Edit this entry  
04
The Well

The Well

1997
×
Edit this entry  
01
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
Edit this entry  
30
Tales of an Ancient Empire

Tales of an Ancient Empire

2010
×
Edit this entry  
29
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
Edit this entry  
27
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
Edit this entry  
24
Robinson Crusoe on Mars

Robinson Crusoe on Mars

1964
×
Edit this entry  
21
Klute

Klute

1971
×
Edit this entry  
20
The Minion

The Minion

1998
×
Edit this entry  
20
Indiscretion of an American Wife

Indiscretion of an American Wife

1953
×
Edit this entry  
19
A Dogwalker's Christmas Tale

A Dogwalker's Christmas Tale

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mutant Chronicles

Mutant Chronicles

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kama Sutra: A Tale of Love

Kama Sutra: A Tale of Love

1996
×
Edit this entry  
14
Certain Women

Certain Women

2016
×
Edit this entry