Sort by

campbell has logged 122 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kinky Boots: The Musical

Kinky Boots: The Musical

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
She Loves Me

She Loves Me

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry