Sort by

campbell has logged 38 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An American in Paris: The Musical

An American in Paris: The Musical

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Earliest Show

The Earliest Show

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry