Campbell has logged 25 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry