Sort by

sal has logged 12 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry