Sort by

camryn has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bloomin Mud Shuffle

Bloomin Mud Shuffle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Timber

The Timber

2015
×
½
Edit this entry  
12
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry