• Four Roads

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Naked

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Undine

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • You Know Him

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Sifir Bir

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • You've Got Murder

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Our Friend

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Wasp Network

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Parasite

    ★★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Papicha

    ★★★★

  • Little Joe

  • Atlantics

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Talking About Trees

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★

  • Belonging

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★★½

  • The Plagues of Breslau

    ★★★

  • The Factory

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Woman at War

    ★★★½

  • In the Aisles

    ★★★

  • Mug

    ★★★½

  • The Silent Revolution

    ★★★½

  • Utøya: July 22

    ★★★

  • 303

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • RBG

  • Assassination Nation

    ★★★

  • The Tale

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★

  • The Gulf

    ★★★

  • Something Useful

    ★★★½

  • The Last Note

    ★★★★

  • my suburban stories

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★

  • Custody

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★