• Cry Macho

  • Dear Evan Hansen

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★½

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

  • The Boss Baby: Family Business

  • America: The Motion Picture

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Cherry

    ½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • The Little Things

    ★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Songbird

    ½

  • The Prom

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • The Boss Baby: Get That Baby!

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • Ava

  • Irresistible

    ½

  • Artemis Fowl

    ½