Sort by
  • Barbie

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • My Best Friend's Exorcism

  • The Menu

  • Bones and All

    ★★★★

  • Nope

  • As We Hold Hands

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • Uncharted

  • Marry Me

  • Scream

  • The King's Man

  • Don't Look Up

  • Encanto

  • Antlers

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Respect

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

  • Nobody

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

    ½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • When You Clean a Stranger's Home

  • Run

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Class Action Park

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★

  • Raging Bull Shark

    ★½

  • The Old Guard

  • Athlete A

  • The Half of It

  • 1, 2, 3, All Eyes On Me

  • Mulan

  • Onward

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★★★★

  • Underwater

  • Little Women

  • Charlie's Angels

  • The Addams Family

  • Guns Akimbo

  • The Goldfinch

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Hustlers

  • Steven Universe: The Movie

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Not Carol

  • Promare

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

  • Because We Are Girls

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • The Highwaymen