• Morbius

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Rehana Maryam Noor

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Bliss

    ★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Nocturne

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★½

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★

  • #Alive

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tape

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Roads Not Taken

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • Kalashnikov AK-47

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Luxor

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★