Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Kapoor & Sons

Kapoor & Sons

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lage Raho Munna Bhai

Lage Raho Munna Bhai

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Munna Bhai M.B.B.S.

Munna Bhai M.B.B.S.

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Edit this entry  
11
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Sisters

Sisters

1972
×
★★
Edit this entry  
31
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Past

The Past

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sincerely Yours, Dhaka

Sincerely Yours, Dhaka

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry