• Lion

    Lion

    ★★★★

    good inspiring movie.....

  • The Green Mile

    The Green Mile

    ★★★★★

    we all are in our green mile waiting for our deaths... wishing death finds us before we seek for it......

  • Mulholland Drive

    Mulholland Drive

    ★★★

    what was that.....was the director high on pot...... first half was going nice but the last half was insane ...from here to there to there to here.....yes understood the first half very well and that was the movie i think...

  • Brahms: The Boy II

    Brahms: The Boy II

    ★★★½

    kk..... u just wont let that go...... go make another sequel....

  • Andaz Apna Apna

    Andaz Apna Apna

    ★★★½

    yap good ,old classic comedy movie....

  • Photograph

    Photograph

    ★★★★

    so nice and decent story ..... good...

  • A Serbian Film

    A Serbian Film

    ½

    WHAT IS THIS...... TOTALLY SICK....

  • Magnolia

    Magnolia

    ★★★★

    ya after that frog rain ,truly that 3 hours pays off.....

  • Buffalo '66

    Buffalo '66

    ★★★★½

    Oh man really in love with that making.....who might be the director....wtf the hero himself,hi5....... feeling blessed to discover such an underrated gem....... btw i was thinking when he will return to the hotel ,he will find that the girl committed suicide and i would give a perfect V....

  • High Tension

    High Tension

    ★★★½

    Whats wrong with that lesbian bitch Alex........

  • Snowpiercer

    Snowpiercer

    ★★★★½

    A strong message against environmental catastrophe and global worming. Livings deserve to live and they will find a way anyhow.

  • Raw

    Raw

    ★★★★½

    What a strange and disturbing plot....but enjoyed it anyway...