• Prey

    ★★★½

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Where the Scary Things Are

    ½

  • Spiderhead

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ½

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Nan Movie

    ½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Erax

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Dual

    ★★½

  • Fresh

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • The Addams Family 2

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★