Sort by

Wes has logged 27 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nature of Language

The Nature of Language

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry