Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fauci

Fauci

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Present

The Present

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monday

Monday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Suki

Suki

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry