Sort by

CapeTaun has logged 75 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Willy and the Guardians of the Lake

Willy and the Guardians of the Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little Hands

Little Hands

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Float

Float

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
Edit this entry  
27
Ryuichi Sakamoto: async Live at the Park Avenue Armory

Ryuichi Sakamoto: async Live at the Park Avenue Armory

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ilo Ilo

Ilo Ilo

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Goodbye Saigon

Goodbye Saigon

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sheep Hero

Sheep Hero

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whale Valley

Whale Valley

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Babes Roll Out

Babes Roll Out

2017
×
Edit this entry  
22
Priorities

Priorities

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★½
Edit this entry  
22
Brother

Brother

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eastern Plays

Eastern Plays

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Away

Away

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Artificial Paradises

Artificial Paradises

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Remembered Film

The Remembered Film

2018
×
★★½
Edit this entry