RSS feed for " GABRIEL
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★½
Edit this entry  
15
Them!

Them!

1954
×
★★★
Edit this entry  
15
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Edit this entry  
07
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
Snuff

Snuff

1976
×
Edit this entry  
06
The Taint

The Taint

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★
Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
Edit this entry  
04
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Omen

The Omen

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Edit this entry  
01
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read the review Edit this entry  
30
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Robot vs. The Aztec Mummy

The Robot vs. The Aztec Mummy

1958
×
Read the review Edit this entry  
27
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Amazing Bulk

The Amazing Bulk

2012
×
Edit this entry  
27
The Magician

The Magician

1958
×
★★★½
Edit this entry  
26
Atman

Atman

1975
×
Edit this entry  
26
We'll Find Something

We'll Find Something

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
One Small Step

One Small Step

2018
×
Edit this entry  
26
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
Edit this entry  
25
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Eagleman Stag

The Eagleman Stag

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Edit this entry  
23
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Skyline

Skyline

2010
×
Edit this entry  
21
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★½
Edit this entry  
20
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sombre

Sombre

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Mars of Destruction

Mars of Destruction

2005
×
½
Edit this entry