• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Black Water: Abyss

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Invasion: Planet Earth

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Playmobil: The Movie

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Avengement

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★½

  • Monstrum

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Blood Clots

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Angela's Christmas

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½