• The Day of the Lord

  • Cadaver

  • Fatman

  • Hubie Halloween

  • Books of Blood

  • Enola Holmes

  • Run Hide Fight

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Owners

  • Project Power

  • Host

  • Double World

  • The Old Guard

  • Ghosts of War

  • #Alive

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Awoken

  • Extraction

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • Mulan

  • Bloodshot

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • His House

  • Ip Man 4: The Finale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 6 Underground

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

    ★★★

  • The Outpost

    ★★½

  • Pilgrim

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • The Shed

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Fractured

    ★★★

  • The Mortuary Collection

  • Between Two Ferns: The Movie

  • The Cleansing Hour

  • VFW

  • Rambo: Last Blood

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Stairs

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½